plazoo.com
Přidejte Váš zdroj | Nové hledání | Nápověda | O nás

 

Co je to RSS?

 
 
 
 

RSS - cože? Ještě jste o něm neslyšeli?


RSSVe Spojených státech jsou termíny RSS a RSS zdroje všeobecně známé a používané pojmy. Evropa je ještě stále trochu pozadu v přijímání této vlastnosti webových portálů a tak jen málokterý Evropský uživatel používá konkrétní zdroje. Proto je tu plazoo jako nová spolehlivá komunikační a informační struktura v oblasti RSS zdrojů.

 

Co je to RSS?


RSS je technologie založená na formátu XML, sloužící k propojování webového obsahu. Web, jenž chce dovolit jiným webům publikovat část zveřejněných informací, vytvoří RSS dokument a registruje jej prostřednictvím RSS publisheru. RSS dokument je pak k dispozici dalším webům i koncovým uživatelům.

RSS dovoluje softwaru automaticky stáhnout informace, o které uživatelé mají zájem, a porozumět jim. Umožňuje sledovat nejrůznější aktualizované novinky, zpravodajství, tiskové zprávy atd. Programy tohoto typu také dovolují uživatelům sbírat informace z mnoha různých zdrojů, které si vyberou. Mají tak k dispozici jednu jedinou aplikaci, která pravidelně kontroluje vybrané RSS kanály a zvýrazňuje nový materiál. Uživatel si je pak může přečíst pomocí RSS čtečky anebo jednoduše pomocí webové čtečky myPLAZOO.

Výhody


Pomocí RSS čtečky je možné velmi rychle prohlédnout velké množství webových portálů během krátké doby. Nepotřebujete ani vyplnit adresu odkazu webové stránky. Buďte v každém okamžiku v obraze dění!
 

Kde můžete tyto zdroje nalézt?


Například s PLAZOO:

PLAZOO je rychlý a jednoduchý zdrojový hledač: Vyplňte klíčové slovo a PLAZOO nalezne příslušné zdroje.

Obvykle na evropských vyhledávačích se těžko či dlouho vyhledává název webového zdroje. Zde je několik mezinárodních příkladů, kde lze nalézt RSS zdroje:

amazon.com
bongonews
BBC News

Navíc lidé používají desetitisíce takzvaných blogů (webblogů) k psaní o všem. Prostřednictvím RSS zdrojů jsou stále propojeni s jejich čtečky.

Dostupné RSS jsou označeny následujícími či obdobnými symboly:Tyto symboly jsou propojeny do souboru XML. Odkaz, který se objeví v prohlížeči (podívejte se také níže uvedený obrázek, je také zdrojem RSS (také se nazývá URL-zdroj). Odkaz je také kopírován do RSS čtečky, takže zdroj je možno lehce přečíst a rovněž aktualizovat.

 

Jak mohu číst RSS zdroje?


Jsou dvě možnosti:

1. Externí RSS-čtečka
Je třeba stáhnout program a instalovat na Váš počítač. Některé příklady máme na here.

2. Služby ke čtení internetového zdroje
Služby ke čtení internetového zdroje jako myPLAZOO nabízí čtení zdrojů zdrarma. Internetová čtečka má výhodu, že zdroje mohou být upravovány kdekoliv při použití prohlížeče. Další výhodou je, že aktualizace a ukládání se provádí automaticky.

Spojte se myPLAZOO! Registrujte se nyní!
 
RSS
 
Ulehčete si Váš život!

Váš čas je vzácný. S myPLAZOOušetříte spoustu času potřebného k hledání a čtení informací.

Zaregistrujte se nyní!

Chcete další informace?

O RSS
RSS čtečka
Co je RRS Bot?
Jak hledat s PLAZOO?
About PLAZOO